E-learning.

Poniżej będę zamieszczał wykłady w formie e-learningowej. Wykłady w Prezi były opracowane w zeszłym roku i może też się komuś przydadzą. Mam nadzieję, że ćwiczeń nie będziemy musieli przerabiać w ten sposób.

Wykład 1 - 15.10.2020

Wykłady przygotowano w programie Prezi i mam nadzieję, że przedstawiają temat w sposób trochę bardziej przejrzysty niż zwykłe slajdy z PowerPointa.

Po ściągnięciu i uruchomieniu pliku, strzałki na dole strony umożliwiają nawigację w jego treści.

UWAGA! Niektóre przeglądarki i programy antywirusowe blokują ściąganie poniższych plików w wersji .exe. Chciałbym zaznaczyć, że te pliki nie zawierają żadnych wirusów, ale w obecnej polityce producentów przeglądarek, wyglądają one na podejrzane. Dlatego dołączyłem również wersje spakowane, które powinny dać się ściągnąć. Gdyby program antywirusowy blokował uruchomienie programu po rozpakowaniu, należy mimo wszystko to uruchomienie wymusić. Natomiast, jeżeli ktoś w dalszym ciągu czuje się zagrożony - to cały czas są dostępne wykłady w pdf-ach. Są one w starej formie, ale treść ta sama.
Jeśli chodzi o ćwiczenia, są one pisane w Excelu - nie powinno być więc problemów ze ściągnięciem, natomiast trzeba się zgodzić na uruchamianie makropoleceń, żeby formuły się właściwie wypełniały.

Związki heterocykliczne, a tu wersja spakowana
Biochemia wprowadzenie, a tu wersja spakowana
Związki pochodzenia naturalnego, a tu wersja spakowana
Magazynowanie i uwalnianie energii, a tu wersja spakowana
Tłuszczowce - lipidy, a tu wersja spakowana
Białka i kwasy nukleinowe, a tu wersja spakowana

Ćwiczenia laboratoryjne